Fortnite Nedir?

Fortnite Nedir

2007 yılında piyasaya bomba gibi düşen Epic Games oyunu Fortnite çok kısa sürede milyonlarca kullanıcıya ulaştı. İnternet kafelerde uzun yıllardır süren Counter Strike hakimiyetine son veren oyun yaklaşık 50 milyon kullanıcıya ulaşmış durumda. PUBG gibi bir “ Battle Royale” türü oyun modu içinde barındırması oyunun çok kısa sürede bu kadar yaygınlaşmasında en büyük etken denebilir. Kazansana Oyun zaten bazı çevrelerde de “ fakir PUBG’si” olarak da geçmekte. Oyun sadece battle royale moduyla da kalmıyor. Bunun yanında 4 kişiye kadar CO-OP takımlar haline oyun içinde ilerlemek de mümkün. Bahsine Oyun yakın zamanda Chapter 2 ile de oyuncuların aklını başından aldı. Yaklaşık 2 gün boyunca serverlarını kapattıktan sonra tamamen bir sessizliğe gömülen oyun bunun sonrasında yeni harita yeni silahlar ve de yeni aksiyonlar ile de dönüş yaptı. Tudorbet birimi; ortaya çıkabilecek soruları ya da sorunları çözmek için, birbiriyle ve müşterilerle birlikte çalışan müşteri temsilcilerinden oluşur. Kazansana sosyal medya üzerinden güncel giriş linkide ulaşabilirsiniz.

Fornite Battle Royale Nedir?

Battle Royale tarzı oyunlar adını 2000 yılında çıkan Japon filmi olan Battle Royale’den almakta. Bayşanslı Bu oyun türünde belirli bir sayıda oyuncu bir alana bırakılıyor ve son hayatta kalan kişi oyunu kazanıyor. Bahsine Bu süre zarfında durmadan oyun sahası da küçülüyor. O yüzden oyuncular kendilerine lazım olacak malzemeleri toparlarken bir yandan daralan alandan kaçmalı bunun da yanında birbirlerini öldürmeye çalışmaktalar. Fortnite ilk olarak çıktığından bu moda sahip değildi. Bahsine Sonrasında eklenen bu modu ise en çok sevilen oyun türü haline geldi. PUBG ile aynı türü paylaşan bu oyunun bu kadar tutmasında en büyük nedenlerinden biri de oyunun ücretsiz oynanabilmesi. Epic Games Store üzerinden oyun indirilebilmekte. Store’a gittikten sonra Fortnite İndir diyerek oyuna sahip olmak mümkün. Bahsine güvenilir mi?

Fortnite Neden Bu Kadar Başarılı?

Oyuncularına ücretsiz ulaşan oyun buradan çok büyük miktarda oyuncuyu kendisine çekmekte. Bunun yanında oyun içerisinde Fortnite Item Shop denen bölümden kıyafetler almak mümkün. Oyunculara ekstra bir özellik vermeyen bu kostümler sadece görsel çeşitlilik arz ediyor. Oyuncular bu konsepte daha önce League of Legends’tan da alışıktılar zaten. Oyun kan içermemesi ve animasyona benzer çizimleri ile de endişeli ebeveynlerden de geçer not almış durumda. Bunun da oyuncu sayısının bir anda artmasında çok büyük etkisi oldu. Kazansana Özellikle espor tarihinde ki en büyük ödüllü turnuvaya da imzasını atan Fortnite turnuva sonunda katılan oyunculara toplamda 100 milyon dolar dağıttı. Bu bonkör davranışı ile de oyuna Pasgol ilk çıktığı zamanlarda çok fazla ilgi göstermeyen pek çok streamer ve esporcuyu da kendisine çekmeyi başardı.